Urządzanie kuchni krok po kroku

1. Ustalenie budżetu

Przed przystąpieniem do urządzenia kuchni każdy z nas musi ustalić szacunkowy budżet tak aby dobrać materiały i produkty które będą odpowiadać naszemu portfelowi. Przy wyborze kuchni jest to o tyle skomplikowany temat, że mamy mnóstwo rodzajów materiałów z których kuchnia może być wykonana. Wybierając kuchnię musimy zdecydować jakie materiały będą użyte do produkcji mebli gdyż bardzo duży wpływ na różnice cenowe mają przede wszystkim fronty, blaty, wewnętrzne akcesoria oraz sprzęt AGD. Aby rozpocząć prace musimy odpowiednio przygotować pomieszczenie pod instalacje oraz zabudowy. W większości przypadków na kuchnię wraz ze sprzętem musimy przygotować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych zachowując średnie lub wyższe standardy materiałów i wyposażenia. Kuchnie które oferujemy naszym Klientom wykonujemy z materiałów które będą służyć długie lata i nie będziecie się Państwo martwić, że po 4-5 latach część podzespołów trzeba będzie wymienić ze względu na kiepską jakość materiałów. Najczęściej zadawanym pytaniem przez klientów jest pytanie: „Ile kosztuje metr kuchni?” Obecnie przy takim wyborze materiałów to pytanie nie ma sensu ponieważ inaczej kalkuluje się metr kuchni w najprostszych meblach z drzwiczkami wykonanymi z płyty wiórowej i laminowanych blatach a inaczej kalkuluje się metr kuchni gdzie są szuflady z mechanizmem cichego domyku które automatycznie się otwierają a blaty wykonane są np. ze spieków kwarcowych lub kamienia. Dlatego przed przystąpieniem do współpracy z Klientem, przeprowadzamy wywiad z czego ma być wykonana kuchnia.

 

2. Wybór materiałów

Tak jak już wspomnieliśmy sytuacja komplikuje się przy wyborze materiałów użytych do produkcji mebli. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży będzie pomocne przy doborze optymalnego rozwiązania tak aby dopasować się również do budżetu Klienta. Razem z Klientem będziemy musieli odpowiedzieć na szereg pytań:

  • Z jakiego materiału będą wykonane fronty? (płyta wiórowa laminowana, front lakierowany, fornir?)
  • Z jakiego materiału będą blaty kuchenne? (płyta laminowana, granit, spiek kwarcowy?)
  • Jakie akcesoria będą wewnątrz mebli? (cargo, wysuwane kosze Le Mans, sortowniki odpadów, etc?)
  • Jaki wybrać zlewozmywak i z jakiego materiału? (podwieszany, wpuszczany, ceramiczny,granitowy czy stalowy?)
  • Czy montować młynek do odpadów?
  • Czy szuflady będą automatycznie otwierane? (servo drive)
  • Jaki sprzęt AGD wybrać?

Te pytania będą się przewijały podczas wyboru kuchni dlatego też nasi doradcy przeprowadzają wywiad z Klientem i starają się dopasować produkty do preferencji Klienta. Nasze doświadczenie pozwoli wybrać dla Klienta najbardziej optymalne i praktyczne rozwiązanie

 

3. Projekt/konsultacje

Obecnie przy urządzaniu kuchni niezbędny jest projekt. Dla Klientów którzy zdecydują się zakup w naszej firmie kuchnię dodajemy usługę zaprojektowania kuchni całkowicie bezpłatnie.O zasadach i usłudze „projekt kuchni gratis” możecie Państwo dowiedzieć się więcej tutaj. Wizualizacja Państwa kuchni ułatwi nam w znaczny sposób wyobrażenie jak nasza kuchnia będzie wyglądać. Zaprojektowanie kuchni pozwoli nam umieścić szafki, blaty i sprzęt AGD w taki sposób aby pomieszczenie było wykorzystane w jak najbardziej praktyczny i ergonomiczny sposób zachowując przy odpowiednią ilość przestrzeni potrzebnej do korzystania z kuchni. Rysunki techniczne będą bardzo pomocne dla ekip wykonawczych. Nie będą Państwo musieli martwić się gdzie mają być umiejscowione, przyłącza wod-kan, gazowe, gniazdka elektryczne itp. wszystko będzie zaznaczone na projekcie. Projekty kuchni wykonujemy na profesjonalnym programie który niemalże w 100% odzwierciedla rzeczywisty wygląd kuchni. Klikając tutaj możecie Państwo zobaczyć jak wyglądają nasze przykładowe projekty.

 

4. Kosztorys /wycena

Na tym etapie musimy konkretnie wybrać materiały z których ma być wykonana kuchnia. Po wyborze materiałów przystępujemy do wyceny kuchni. W skład wyceny wchodzą wszystkie meble, blaty, ustalone akcesoria wewnętrzne oraz montaż całej kuchni wraz z transportem do Klienta. W większości wycen podajemy także kosztorys na opcjonalne wyposażenie (m.in. akcesoria) Jeśli po przedstawieniu wyceny okaże się, że musimy zmodyfikować projekt (np. cena przy wybranym wyposażeniu i materiałach jest za wysoka) to po konsultacji z Klientem ustalamy z czego można zrezygnować lub co można alternatywnie zamienić. Po wcześniejszym ustaleniu z projektantem możemy również osobno wycenić sprzęt AGD. Tutaj dajemy wybór naszym klientom czy sprzęt AGD Klient sprowadza na własną rękę czy sprzęt zamawia przez naszą firmę. Oczywiście na kuchnię i sprzęt zakupiony w naszej firmie udzielamy gwarancji wg warunków producenta. Po uzgodnieniu ceny i wpłaceniu zaliczki przystępujemy do realizacji zamówienia. Dla ułatwienia podajemy przykłady wycen niektórych wybranych kuchni wraz z opisem wyposażenia kliknij tutaj.

 

5. Montaż

Kiedy kuchnia będzie już gotowa, kontaktujemy się z naszymi Klientami aby ustalić dogodny termin zamontowania kuchni. Jeśli pomieszczenie jest odpowiednio przygotowane wg wytycznych (zgodnie z rysunkiem technicznym) możemy przystąpić do montażu. Bardzo ważne jest aby wszystkie przyłącza były wykonane prawidłowo aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowo płatnych przeróbek mebli. Sam montaż mebli trwa od jednego do trzech dni (termin może znacznie się wydłużyć w przypadku montażu blatów na wymiar, szkła lacobel ale o terminie realizacji klient informowany jest uprzednio wcześniej) w zależności od wielkości kuchni oraz stopnia skomplikowania. Po montażu oddajemy kuchnię do Państwa dyspozycji...